Navirec

Header

Navirec ja Bolt alustasid koostööd

Bolt täiendas hiljuti sõiduparki uute Škoda Octaviatega (Allikas: erakogu)

Eestis pole ilmselt palju inimesi, kes poleks kunagi kuulnud Boltist või näinud neid rohe-valge-kirjude logodega autosid linna peal ringi sõitmas. Tegemist on maailma kõige kiiremini kasvava transpordiplatvormiga, mis alustas oma tegevust 7 aastat tagasi ja pakub tänaseks teenust enam kui kolmekümnes riigis üle maailma.

Bolti näol on tegemist edasipüüdliku ettevõttega, mis suunab olulist ressurssi nii kliimamuutustega võitlemisse kui teenuse parendamisse. Kes on juhtunud lugema ettevõtte blogi, on ehk märganud ka 2020. aastaks antud lubadusi. Üheks neist on turvaliste sõitude pakkumine.

See võib tunduda küll lihtsa sõnakõlksuna, kuid meie Navirecis juba teame, et selle saavutamise nimel on astutud ka olulisi samme.

Mida siis täpsemalt tehti?

 

Bolt hakkab kasutama Navireci Eco-drive lahendust

Siinkohal ei hoia me sugugi tagasi rõõmu sellest, et kaks eestimaist ettevõtet on ühendanud jõud parema sõidujagamisteenuse pakkumiseks!

Varasemalt on Bolt kasutanud GPS-seadmeid teiselt teenusepakkujalt. Toona oli peamiseks eesmärgiks vahendada infot juhtide kasutuses olevate autode asukoha ja läbisõitude kohta. Samuti hoiti raportitega silma peal sõidukite hooldusvajadusel.

Navirec ja Bolt teevad koostööd

Uutele Škodadele paigaldatakse Navirec GPS-seadmed (Allikas: erakogu)

Navirec GPS-seadmete paigaldamisega Bolti autodele alustati tegelikult juba möödunud aasta novembris, et katsetada lahendust ja selle sobivust ettevõttele. Selle aasta jaanuari alguses paigaldatakse seadmed ka teistele sõidukitele ning edaspidi saab Bolt Navireci lahenduses näha kogu infot, mis jõuab süsteemi auto ajust.

Lisaks tavapärastele andmetele nagu näiteks sõiduki täpne asukoht kaardil, keskmine kütusekulu, sõidumarsruudid ja auto tehniline seisukord, pööratakse nüüdsest erilist tähelepanu ka juhtide sõidustiilile eco-drive lahenduse abil.

 

Sõidud ökonoomsemaks, turvalisemaks ja mugavamaks

Bolt ja Navirec
Sõidustiili võimaldab monitoorida Can bus lahendus (Allikas: erakogu)

Bolti pressinõuniku Jaan Lašmanovi sõnul on sõidustiili monitoorimine oluline ka sõidukite heaperemeheliku kasutamise tagamiseks ning autode hoolduskulude suurenemise vältimiseks hooletuste tõttu.

Navirec Eco-drive võimaldab saada juhtide sõidustiili kohta reaalajas infot ning arvutab välja iga juhi personaalse sõiduskoori. „Selle baasil saame valida enda autoparki kõige paremad juhid, ning teistele juhtidele vajadusel sujuva sõidustiili olulisust meelde tuletada,“ selgitas Lašmanov.

 

Mis on Navireci Eco-drive lahendus?

Eco-drive ehk säästliku sõidustiili monitoorimine toimib tänu CAN-seadmele, mis võimaldab saada täpset infot sõiduki ajust nii sõiduki tehnilise seisukorra, kütusetarbimise kui juhi tegevuste kohta roolis.

Eco-drive näitab:

  • järske pidurdusi
  • äkilisi kiirendusi
  • kiiruseületamisi
  • järske kurvide läbimisi
  • mootori tühikäigul hoidmist

Toimunud „eco sündmusi“ näeb kellaajaliselt kaardil ning autosse on võimalik paigaldada ka helisignaal, mis annab juhile hooletust sõidustiilist märku ja suunab ohutumalt liiklema.

Sõidustiili põhjal arvutatakse välja juhi sõiduskoor, mille alusel võib parimaid juhte näiteks premeerida või kehvema skooriga juhtidele ökonoomse sõidustiili põhimõtteid meelde tuletada. Sellist juhtide motiveerimist kasutab edukalt näiteks ka Baltimaade suurima autopargiga ettevõte Omniva.

Lisaks turvalisema liikluskultuuri kujundamisele aitab Eco-drive vähendada ka kütusekulusid ning hoiab masinad kauem töökorras.

 

Töökorraldus sujuvamaks

Bolti sõnul pole uue lahenduse kasutuselevõtmise eesmärk vaid teenuse turvalisuse tõstmine, vaid ka enda töö sujuvamaks muutmine. Iga liikuvat tööjõudu haldav juht teab, kui keeruline on üheaegselt silma peal hoida masinapargi seisukorral ja kuludel, ning samaaegselt veenduda, et kollektiiv käitub tööülesandeid sooritades vastutustundlikult ning eeskujulikult.

Navireci abil on kontroll võimalik saavutada kiirelt ja mugavalt!

„Navirec pakub väga kasutajasõbralikku teenust ning ilma nendeta oleks meie töö oluliselt keerulisem,“ lisas Lašmanov.

Bolt pikendab Navireciga autode eluiga

Lisaks turvalisematele sõitudele aitab GPS-seade pikendada ka autopargi eluiga (Allikas: erakogu)

 

Loe veel

Blogi

Ympäristöviraston hydrokopteri VURR sai Navirecin GPS-laitteen

Blogi

Miten parantaa työn hallintaa toimiston ulkopuolella?

Kliendi lugu

Navirec tekee Bolt-ajeluista turvallisempia!